Студенти Хмельницького коледжу на виставці «Плоскирів-Проскурів-Хмельницький»

У рамках святкування Дня міста студенти І курсу Хмельницького коледжу Університету «Україна»», разом із заступником директора коледжу Клик С.Е. відвідали виставку «Плоскирів-Проскурів-Хмельницький», що відкрилася 23 вересня в музеї історії міста.

Експозиція побудована за історико-хронологічним принципом у п’яти залах. Музей володіє зібранням пам’яток місцевої історії та культури: знаряддя праці, предмети місцевого побуту ХІХ – ХХ ст. Це обруси, доріжки, рушники, вишивка, кераміка тощо. Тут свято шанують пам’ять про ветеранів Великої Вітчизняної війни, особливе місце в експозиції займають листи з фронту проскурівчан, фотографії визволителів міста, членів Проскурівського підпілля.

Студенти відмітили, що характерною ознакою музею є його «домашність». Також студентів зацікавила галерея почесних громадян міста, що була відкрита у 2012 р.

Зали музею розповідають про часи утворення міста, його життя і побут у польсько-литовську добу, за часів Російської імперії, Радянської України; знайомлять із його містами-побратимами. Найбільша «світлиця» музею віддана мистецтву. Тут проходять різножанрові художні та фотовиставки, що демонструють роботи художників та аматорів міста.

Особливе місце в музейній роботі відводиться патріотичному та естетичному вихованню молоді. В музеї проходять виставки творів місцевих професійних та самодіяльних художників. Ці виставки допомагають хмельничанам відкрити для себе світ прекрасного, а також людей, що його творять.